Schorzenia układu oddechowego, takie jak astma czy bezdech senny, to choroby, które niestety coraz częściej dotykają społeczeństwo i mogą negatywnie wpływać na jakość snu. Tym samym osoby zmagające się z tego typu dolegliwościami często są zmęczone, niewyspane, a ich produktywność w czasie dnia się znacznie obniża. W tak trudnych przypadkach nie obędzie się więc bez doboru odpowiednich akcesoriów sypialnianych, których zadaniem jest zwiększenie jakości wypoczynku. Materace SleepMed mogą jednak odgrywać tutaj znaczącą rolę, gdyż wyróżniają się licznymi właściwościami higienicznymi, a tym samym mogą stanowić ulgę w walce z objawami choroby.

Rola materaca w zarządzaniu schorzeniami układu oddechowegoSchorzenia układu oddechowego a dobór materaca SleepMed

Wszyscy doskonale wiemy, że dobry materac może przyczynić się do poprawy jakości snu. W jaki sposób jednak może on stanowić wsparcie w walce z schorzeniami układu oddechowego? Przede wszystkim należy zauważyć, że dobry materac to taki, który zapewnia odpowiednie wsparcie ciała w czasie snu i redukuje ilość punktów nacisku. Jeśli więc podłoże do snu wywiera na nasze ciało nadmierny nacisk, może także niestety prowadzić do ucisku dróg oddechowych i pogorszenia objawów choroby. Poza tym dla naszego komfortu oddechowego duże znaczenie ma również temperatura otoczenia. Jeśli zatem dokucza nam duże ciepło czy nawet upał, naturalnie trudniej nam się oddycha, a co więcej nasz organizm ulega przegrzaniu, co obniża jakość wypoczynku. Doby materac powinien zatem posiadać zdolność do regulacji temperatury. Ostatecznie pełni on także ważną rolę u alergików, gdyż wymagają oni czystego środowiska snu pozbawionego zanieczyszczeń. Alergeny znajdujące się na powierzchni materaca i w jego wnętrzu zakłócają spokojny wypoczynek, przyczyniając się do pojawienia się kataru, kaszlu czy podrażnienia oczu.

Wentylacja i regulacja temperatury materac SleepMed

Wiele modeli materac SleepMed przede wszystkim może pochwalić się tym, że posiadają one zdolność do samodzielnej wentylacji. Oznacza to, iż usprawniają one przebieg powietrza wewnątrz wypełnienia, minimalizując ryzyko osiadania alergenów, wilgoci czy innych zanieczyszczeń. Dzięki temu osoby chorujące na astmę czy inne schorzenia mogą cieszyć się świeżym i czystym powietrzem, nawet jeśli wypoczywają przy zamkniętym oknie. To szczególnie korzystna właściwość w czasie upalnych dni, kiedy staramy się nie wpuszczać do mieszkania gorącego powietrza z zewnątrz. Na szczęście nie musimy się tym martwić, ponieważ materac SleepMed potrafi sam o siebie zadbać! Doskonałym tego przykładem jest m.in. model SleepMed Natura Plus. To produkt, który nie dość, że posiada przewiewne i naturalne materiały, to także jest wyposażony w technologię AirForce odpowiadającą za zwiększenie wentylacji wewnątrz wypełnienia. Poza tym w swoim wkładzie uwzględnia również włókna lnu o właściwościach termoregulacyjnych. Oznacza to, że materac doskonale radzi sobie z wysokimi czy niskimi temperaturami, zapewniając naszemu organizmowi komfort cieplny, a tym samym ułatwiając oddychanie w czasie snu. Podobnymi właściwościami cechuje się także zastosowana w materacu bawełna organiczna – doskonale przepuszcza powietrze, jest przyjemna w dotyku i nie przyczynia się do nadmiernego pocenia się ciała.

Materiały hipoalergiczne

W kwestii schorzeń układu oddechowego nie bez znaczenia pozostają także stosowane w materacach SleepMed materiały hipoalergiczne. Osoby zmagające się z różnego typu chorobami powinny bowiem dopilnować tego, aby ich przestrzeń wypoczynkowa zapewniała czyste warunki snu. Zanieczyszczenia i alergeny mogą niestety prowadzić do pogłębiania się objawów i reakcji alergicznych, przez co wypoczynek naturalnie staje się płytszy. W materacach SleepMed mamy na szczęście materiał taki, jak termoelastyczna pianka Visco Bio, która dzięki dodatkowej zawartości olejku rycynowego wykazuje właściwości hipoalergiczne i jest nawet przyjazna dla skóry wrażliwej. Tym samym zapobiega ona magazynowaniu się zanieczyszczeń na powierzchni i we wnętrzu materaca, zwiększając poziom higieny snu. Wysokoelastyczna pianka Naturalis swoje doskonałe właściwości również zawdzięcza olejkowi rycynowemu, a dodatkowo posiada ona otwartokomórkową strukturę, która umożliwia swobodną cyrkulację powietrza. Nie sposób też nie wspomnieć o tym, że wszystkie modele SleepMed są wyposażone w hipoalergiczne pokrowce stanowiące też warstwę ochronną i blokującą zanieczyszczenia przed ich rozwojem w wypełnieniu materaca. Ponadto przykładowo pokrowiec Merced wykorzystuje specjalną apreturę, która zwiększa odprowadzanie wilgoci, unikając ewentualnej sytuacji rozwoju pleśni (wszyscy doskonale wiemy, że jest ona niebezpieczna dla naszego zdrowia, a już w szczególności dla osób z problemami zdrowotnymi). Natomiast pokrowiec Probiotex wykorzystuje technologię aktywnych probiotyków, których zdaniem jest zmniejszenie ilości alergenów w otoczeniu snu. To szczególnie istotna kwestia dla osób zmagających się z objawami alergicznymi.

Zaawansowanie technologicznie pianki i sprężyny kieszeniowe

Materac SleepMed dla osoby ze schorzeniem układu oddechowego jest również dobrym wyborem z tego względu, iż redukuje nacisk na ciało, a zapewnia oczekiwane przez użytkownika wsparcie oraz komfort. W związku też z tym zmniejsza się nacisk na klatkę piersiową, zwłaszcza jeśli lubimy wypoczywać na brzuchu lub nieświadomie zmieniamy pozycje w czasie snu. To z kolei przekłada się na oswobodzenie układu oddechowego, który może sprawnie funkcjonować i pobierać tlen, dostarczając go następnie do komórek. Tym samym więc łatwiej jest nam oddychać w czasie wypoczynku i nie dokucza nam bezdech senny, przez który możemy się w nocy wybudzać. Jest to zasługa zastosowania w materacach SleepMed takich materiałów jak innowacyjne, elastyczne pianki oraz sprężyny kieszeniowe. Dopasowują się one bowiem do naturalnych krzywizn ciała, nie wywołując nadmiernego nacisku, a przyjemnie otulając sylwetkę. Jednocześnie jednak dbają o to, aby była zachowana prawidłowa postawa, która także wpływa na sprawne funkcjonowanie układu oddechowego.

Okazuje się więc, że wybór odpowiedniego materaca jest kluczowy dla osób ze schorzeniami układu oddechowego i może znacznie ulżyć w codziennym funkcjonowaniu. Niezastąpionym rozwiązaniem są jednak produkty SleepMed, które cechują się wieloma korzystnymi dla zdrowia właściwościami. Przede wszystkim zapewniają swobodny obieg powietrza w przestrzeni wypoczynku, co przekłada się na zachowanie optymalnej temperatury snu oraz zmniejszenie ryzyka bezdechu sennego.

wyrób medyczny

Materace SleepMed Natura Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.