Szacuje się, że człowiek poświęca średnio ⅓ swojego życia na sen. Warto zadbać, aby wyróżniał się on wysoką jakością, a także odpowiednia do wieku długością, gdyż ma to znaczący wpływ na zdrowie fizyczne oraz – co najważniejsze, psychiczne. Nic dziwnego, w dzisiejszym zabieganym świecie, kiedy stres i presja są często obecne, sen staje się kluczowym elementem utrzymania równowagi emocjonalnej. Warto tutaj postawić na wyjątkowe materace SleepMed, które gwarantują zdrowy sen w komfortowych warunkach!

Dlaczego sen ma tak duże znaczenie dla zdrowia psychicznego?

Materace SleepMed a zdrowie psychiczne – jak sen wpływa na stan emocjonalny?Z każdym rokiem człowiek zaczyna zwracać coraz większą uwagę na jakość swojego wypoczynku. Nic dziwnego – podczas snu mózg przechodzi procesy regeneracyjne, które są kluczowe dla zdrowia psychicznego. Ponadto, w tym czasie przetwarzają się wszystkie emocje czy doświadczenia z całego dnia. W końcu to właśnie podczas snu mózg sortuje, przetwarza i archiwizuje wspomnienia oraz radzi sobie z emocjonalnymi przeżyciami, co pomaga w utrzymaniu równowagi emocjonalnej. Nie można również zapomnieć, że wspiera funkcje poznawcze, takie jak pamięć, koncentracja, zdolność podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów. A co, jeśli zaniedbasz swój sen? Wówczas:

 • mogą pojawić się zaburzenia nastroju, nawet depresja czy lęk,
 • zwiększa się poziom kortyzolu, co może wywołać uczucie lęku, stresu i drażliwości,
 • zmniejszają się Twoje zdolności poznawcze, co negatywnie wpływa na codzienne życie i samopoczucie.

W jaki sposób możesz poprawić jakość snu?

Sen oddziałuje na wielu płaszczyznach na ciało ludzkie. Aby móc zadbać o jego jakość, a tym samym cieszyć się dobrostanem pod kątem fizycznym i psychicznym, musisz przede wszystkim pamiętać o wdrożeniu w swoje życie nawyków oraz zachowań, które mogą na niego korzystnie wpłynąć. A o czym musisz tutaj pamiętać? W dużej mierze postaraj się utrzymywać regularny harmonogram snu, gdyż chodzenie spać i wstawanie o tej samej porze każdego dnia, nawet w weekendy, pomaga wyregulować wewnętrzny zegar biologiczny, co ułatwia zasypianie, a także budzenie się. Postaraj się także:

 • stworzyć odpowiednie warunki w sypialni poprzez zaciemnienie tego pomieszczenia czy wyeliminowanie źródła hałasu,
 • unikać przed snem ekranów komputerów, telefonów i telewizorów, które emitują niebieskie światło, gdyż może ono zaburzać wydzielanie melatoniny,
 • regularnie ćwiczyć, gdyż przyczynia się to do pogłębienia zdrowego wypoczynku, jednak staraj się unikać intensywnego wysiłku tuż przed snem, ponieważ może to utrudnić zasypianie,
 • unikanie kofeiny czy alkoholu w godzinach wieczornych, ponieważ pobudzają one organizm i uniemożliwiają zasypianie,
 • spożywanie lekkostrawnej kolacji 3 godziny przed położeniem się do łóżka, aby nie obciążać żołądka,
 • ograniczenie długich drzemek w godzinach popołudniowych lub zamienienie ich na krótsze, ok. 15-20 minutowe.

Nie bez znaczenia jest także komfortowe łóżko. Najlepiej, aby w jego skład wchodził dobry stelaż, ergonomiczna poduszka czy ciepła kołdra. Aczkolwiek za najważniejszy element uznaje się materac. A jak wpływa na zdrowy sen oraz na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Komfortowy materac – jak go wybrać?

Chcesz zapewnić sobie zdrowy sen? W pierwszej kolejności zainwestuj w dobry materac! To właśnie on gwarantuje najlepsze wsparcie ciała, co przekłada się na prawidłową regenerację zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. A jak znaleźć model idealny? Przede wszystkim musisz uwzględnić osobiste potrzeby oraz preferencje. Obejmują one:

 • twardość – subiektywne odczucie, na które składa się waga użytkownika oraz indywidualne preferencje,
 • rodzaj – na współczesnym rynku znajduje się wiele rodzajów materacy, a za główne uznaje się modele piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe,
 • rozmiar – materac musi pasować do łóżka, jakie posiadasz, a także zapewniać Ci odpowiednio dużo miejsca na komfortowy wypoczynek,
 • higieniczne i antyalergiczne warunki – materiały, z których wykonano materac, powinny być odporne na roztocza i alergeny,
 • stan kręgosłupa – osoby zmagające się ze schorzeniami kręgosłupa lub wadami postawy powinny zainwestować w produkty ze statusem wyrobu medycznego.

Dlaczego materace SleepMed będą idealne dla Ciebie?

Z pewnością zastanawiasz się, dlaczego materace SleepMed będą dla Ciebie najlepszą opcją. Spośród dostępnych na rynku modeli, to właśnie one wyróżniają się innowacyjnymi technologiami oraz unikalnymi materiałami, dzięki którym zdrowo się wyśpisz. Pomiędzy poszczególnymi produktami znajdującymi się w ofercie istnieje wiele podobieństw, w tym:

 • wszystkie materace SleepMed posiadają technologię Airforce, która gwarantuje maksymalny obieg powietrza, przez co ciepłe i wilgotne powietrze w łatwy sposób jest zastępowane świeżym,
 • każdy materac ma regulowaną twardość dzięki ruchomej warstwie pianki termoelastycznej, która zapewnia 4 stopnie twardości i odpinanym topowi, zapewniający dodatkowe dwie twardości, czyli łącznie 6 stopni twardości,
 • w zależności od kolekcji, materace SleepMed są wyposażone w pokrowiec Merced lub Probiotex, które można z łatwością ściągnąć i wyprać w domowych warunkach.

Wyróżnia się tutaj dwa typy materaców. Pierwszym z nich są modele piankowe, które składają się z nowoczesnych pianek, w tym reagującej na ciepło i nacisk pianki termoelastycznej. Pozwala ona na jak najlepsze dopasowanie do sylwetki użytkownika. Drugim typem są modele hybrydowe, które oprócz innowacyjnych pianek, w swoim wnętrzu posiadają także sprężyny kieszeniowe typu Multi. Gwarantują one niesamowity komfort w czasie snu, redukcję drgań oraz wysoką elastyczność punktową.

Materace SleepMed nie tylko zapewniają wyjątkowy komfort podczas snu, ale także mogą odgrywać istotną rolę w poprawie zdrowia psychicznego. Dbając o jakość swojego wypoczynku, jesteś w stanie lepiej radzić sobie ze stresem, a także korzystnie wpłynąć na swoje samopoczucie. Oznacza to, że bez wątpienia warto zainwestować w wysokiej jakości materace SleepMed!

Materace SleepMed a zdrowie psychiczne – jak sen wpływa na stan emocjonalny?

Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.