O zdrowiu naszej skóry może decydować naprawdę wiele czynników i okazuje się, że jednym z nich może być dobór odpowiedniego materaca SleepMed. Wiele osób zmaga się jednak ze szczególną wrażliwością skóry, przez co poszukiwania dobrego produktu mogą być nieco trudniejsze. Aby więc nieco ułatwić sobie zadanie, warto wiedzieć, na co należy zwracać uwagę, decydując się na odpowiednie podłoże do snu. W tym artykule dowiesz się także, dlaczego materace SleepMed są doskonałym wyborem dla wrażliwej skóry!

Materiał pokrowca

Przede wszystkim jako punkt zaczepienia warto obrać pokrowiec materaca, z którym koniec końców nasza skóra posiada bezpośredni kontakt w czasie wypoczynku. Tym samym więc jeśli nie cechuje się on za najlepszą jakością i wykorzystuje nieodpowiednie dla skóry człowieka materiały, ryzyko podrażnień znacznie wzrasta. Bardziej rozważnym wyborem są tutaj więc komponenty naturalne, takie jak bawełna organiczna czy len. Są to materiały, które nie tyle nie zawierają szkodliwych substancji, ile są przyjemne i aksamitne w dotyku. Nie inaczej jest w przypadku produktów SleepMed! Ich pokrowce bazują na miękkich włóknach, które zarówno wyglądają elegancko, jak i zapewniają przyjemne otulenie w czasie snu, nie podrażniając skóry, a wręcz delikatnie ją gładząc. Przykładowo pokrowiec Merced jest wykonany ze śnieżnobiałej dzianiny milej w dotyku, ponadto zwiększającej higienę wypoczynku. Jego powłoka jest bowiem dodatkowo wyposażona w specjalną apreturę zmiękczającą i posiadającą zdolność do odprowadzania wilgoci z wnętrza materaca. Z kolei pokrowiec Probiotex wykorzystuje technologię aktywnych probiotyków. które zmniejszaj ilość alergenów i zanieczyszczeń na powierzchni materaca. To rozwiązanie także w delikatny sposób obchodzi się z naszą skórą, unikając przy tym również jej nadmiernego pocenia się, a zapewniając optymalny komfort cieplny podczas snu.Materace dla skóry wrażliwej: na co warto zwrócić uwagę?

Materiał wypełnienia materaca SleepMed

Choć wypełnienie materaca nie ma bezpośredniego kontaktu z naszą skórą, to jednak warto wiedzieć, że jak najbardziej może wpływać na jej zdrowie. W przypadku więc gdy posiadamy nieodpowiednio dobrany materac, możemy zauważyć, iż nasza skóra po całej nocy jest czerwona, podrażniona, a nawet występują na niej niedoskonałości. Często wynika to niestety z braku przewiewności podłoża do snu, co z kolei przekłada się na większe ryzyko gromadzenia się zanieczyszczeń i wilgoci w jego wnętrzu. Natomiast wraz z czasem zanieczyszczenia te zaczynają się rozwijać, prowadząc nawet do powstania pleśni. Jej działanie przenika następnie przez pokrowiec materaca, dostając się prosto do naszej skóry. Zdecydowanie nie brzmi to zbyt optymistycznie i w ten właśnie sposób skóra może ulegać podrażnieniu. Warto więc wybierać materace z odpowiednim wypełnieniem gwarantującym czyste warunki wypoczynku, np. pianką termolastyczną czy sprężynami kieszeniowymi. Oba te komponenty umożliwiają samodzielną wentylację wkładu materaca, co bezpośrednio przekłada się na wyższy poziom higieny snu. Dobrym wyborem może być tutaj chociażby model SleepMed Comfort Plus. Posiada on w swoim wypełnieniu piankę VitaRest, która charakteryzuje się właściwościami hipoalergicznymi. Poza tym materac ten jest wyposażony w zdejmowalny pokrowiec Probiotex, dzięki czemu łatwiej zadbać o czystość powierzchni wypoczynku. Pokrowiec można bowiem prać w pralce w temperaturze do 60 stopni Celsjusza.

Materace ze sprężynami kieszeniowymi wyróżniają się zaś otwartokomórkową strukturą, która umożliwia jeszcze bardziej sprawną wymianę powietrza między wkładem a otoczeniem Nawet jeśli nasze cało działa na sprężyny z dużym naciskiem, to nadal wypełnienie posiada zdolność do samodzielnej wentylacji, skutecznie odprowadzając wilgoć.

Właściwości termoregulacyjne i higieniczne

Powinniśmy jednak pamiętać, że samo wypełnienie materaca nie jest już gwarancją tego, czego faktycznie szukamy. Chcąc zadbać o swoją wrażliwą skórę, warto także spojrzeć na kwestię z nieco innej perspektywy, a jednocześnie zatroszczyć się o czyste środowisko swojego snu. Należy bowiem wiedzieć, że zdrowie skóry oraz higiena wypoczynku mają ze sobą wiele wspólnego, patrząc bynajmniej właśnie na bezpośredni kontakt naszego ciała z akcesoriami sypialnianymi. Podczas poszukiwań idealnego materaca warto zatem uwzględnić jego właściwości termoregulacyjne i higieniczne. Przykładowo modele SleepMed wykorzystują technologię AirForce, które polega na nacinaniu wkładu materaca w specjalną kartkę wentylacyjną – jej zadaniem jest usprawnienie obiegu powietrza w środowisku snu. To z kolei znacząco podnosi higienę wypoczynku i może przekładać się na lepszą ochronę wrażliwej skóry. Innym rozwiązaniem jest z kolei mata kokosowa SleepMed. Choć w ogólnej mierze odpowiada ona za zwiększenie twardości podłoża, to trudno odmówić jej jednak także licznych właściwości higienicznych. Ponownie zapewnia ona lepszą cyrkulację powietrza w materacu, dzięki czemu również skuteczniej odprowadza wilgoć. Poza tym włókno kokosowe i mleczko kauczukowe to komponenty, które posiadają naturalne zdolności do blokowania zanieczyszczeń – są przewiewne oraz cieszą się wyjątkową trwałością.

Odpowiednie certyfikaty

Poszukując odpowiedniego materaca dla skóry wrażliwej, warto także zwrócić uwagę na fakt, czy posiadają one certyfikaty świadczące o bezpieczeństwie użytkowania. W przypadku modeli SleepMed jest to certyfikat jakości AEH, który wskazuje na ergonomię, higienę, klimat oraz trwałość produktów. Oznacza to, że wykorzystywane w produktach materiały są poddawane badaniom, biorąc pod uwagę wszystkie cztery wymienione czynniki. Co więcej, pokrowce SleepMed wyróżniają się także certyfikatem Oeko-Tex Standard 100, który stanowi gwarancję zastosowania bezpiecznych materiałów dla skóry człowieka, wolnych również od szkodliwych substancji, takich jak pestycydy czy metale ciężkie. Wykorzystane materiały są więc przyjazne dla organizmu, a przede wszystkim nie wywołują reakcji alergicznych oraz nie powodują podrażnień.

Wybór odpowiedniego materaca dla skóry wrażliwej uwzględnia więc kilka istotnych czynników. Ważny jest nie tylko materiał, z którego wykonany jest pokrowiec, ale także wnętrze materaca czy zastosowane technologie zwiększające higienę snu. Jedno jest natomiast pewne – modele SleepMed sprawdzą się każdemu, kto zmaga się z wrażliwą skórą!

wyrób medyczny

Materace SleepMed Comfort Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.