Obecnie rynek oferuje szeroką ofertę materacy o różnych wypełnieniach i właściwościach. Modele posiadają także zróżnicowane stopnie twardości i dodatkowe udogodnienia jak na przykład antyalergiczne pokrowce. Wypełnienie jest jednak jednym z najbardziej istotnych elementów podłoża. Które z nich dostępne są w Twoim mieście i na jakie najlepiej się zdecydować? Podpowiadamy!

Materace piankowe i lateksowe

Materace piankowe zbudowane są z różnego rodzaju pian. Dzięki temu są niesamowicie sprężyste i wygodne, a dodatkowo zapewniają kompleksowe podparcie dla całego ciała. Wśród materacy piankowych znajdziesz modele termoelastyczne, które pod wpływem ciepła ciała dopasowują się do jego krzywizn. Podłoża tego typu zmniejszają napięcie mięśni i pozwalają na ich dogłębną regenerację. Sprawdzą się sportowcom i dzieciom, a także osobom preferującym raczej miękkie materace. Rynek oferuje także modele wysokoelastyczne, które zapewniają bardzo dużą sprężystość powierzchni, a jednocześnie są wystarczająco twarde, by odpowiednio podeprzeć kark, kręgosłup i szyję użytkownika. Materace lateksowe to świetna opcja dla alergików. Mają właściwości antyalergiczne i zapewniają bardzo wysoką higienę snu. Dzięki swojej budowie są bardzo przewiewne i dobrze cyrkulują powietrze wewnątrz wkładu. Sprawia to, że nie musisz martwić się o rozwój bakterii, czy pleśni w materacu. Świetnie chłoną wilgoć i zapewniają bardzo dobre wsparcie dla kręgosłupa. Wiele z modeli lateksowych posiada w składzie surowce pochodzenia naturalnego jak chociażby mleczko kauczukowe.

Materace sprężynowe i hybrydowe

Rodzaje wypełnień w materacach - dowiedz się, jakie dostępne są w Twoim mieścieModele sprężynowe wykorzystują metalowe elementy, by zapewnić optymalne wsparcie dla całego ciała. Nowoczesne podłoża tego typu posiadają sprężyny pogrupowane w osobne strefy, co znacznie zwiększa komfort wypoczynku i pozwala na uzyskanie elastyczności punktowej. Technologia multipocket wykorzystuje bardzo dużo małych sprężyn, dzięki czemu materac idealnie dopasowuje się do ciała i nie przenosi drgań. To idealna opcja dla par, ponieważ właściwości materaca sprawiają, że partner nie poczuje zmiany pozycji, czy poruszania się podczas snu. Materace sprężynowe są bardzo trwałe i solidne, kompleksowo dbają o całe ciało i są polecane przede wszystkim parom, ale to dobra opcja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie solidne podparcie kręgosłupa. Modele hybrydowe to świetna opcja dla niezdecydowanych i najbardziej wymagających klientów. Wykorzystują one najlepsze cechy materacy piankowych i sprężynowych tworząc niesamowicie wygodne podłoże. Świetnie sprawdzą się niemalże każdemu bez względu na wagę, wzrost, czy budowę ciała.

Na jakie wypełnienie się zdecydować?

Niestety nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Wybór wypełnienia zależy od preferencji i potrzeb użytkownika. Nie warto kierować się zdaniem znajomych, czy rodziny, a dopasować produkt idealnie do siebie. Zanim przystąpisz do zakupu materaca dokładnie przemyśl, na jakim podłożu śpi Ci się wygodnie. Powinno być ono dopasowane do Twojego trybu życia, wzrostu, wieku, czy wagi. Pamiętaj, żeby decydować się na zakup materaca tylko na stronach lub w salonach zaufanych firm. Materace Łęczna i Końskie oferują szeroki wybór produktów, wśród których na pewno znajdziesz coś dla siebie. Nie czekaj i już dziś zadbaj o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Jakościowy sen może naprawdę zmienić Twoje życie!