Dla każdego z nas sen to jedna z podstawowych potrzeb fizjologicznych. W swoim życiu na sen poświęcamy około ⅓ czasu i chociażby z tego powodu warto postarać się, aby spędzić ten czas najlepiej, jak możemy. Jak tego dokonać?

Podstawa zdrowego snu – dobry i wygodny materac

Wszyscy mamy swoje nawyki i przyzwyczajenia, często dotyczą one właśnie spędzania wolnego czasu, relaksu, odpoczynku a w tym właśnie snu. Zmieniając swoje nawyki na lepsze możemy wypracować jakość swojego snu i ją polepszyć. Proste czynności takie jak: codzienne wietrzenie pomieszczenia w którym śpimy, dbanie o atmosferę w sypialni, aktywność fizyczna w ciągu dnia, zdrowa dieta, utrzymywanie stałego schematu trybu życia w kwestii godzin zasypiania i porannej pobudki – to jedne z czynników które prowadzą nas do sukcesu, czyli idealnego snu! Czynnikiem, o którym często myślimy za mało i zrzucamy go na ostatnie miejsce jest perfekcyjnie dobrany materac. Podłoże na którym śpimy jest kluczowym elementem, który odpowiada za doskonałe ułożenie ciała i potęguje komfort jego użytkowania.

Jak zbudowane są materace sprężynowe?

Czym charakteryzuje się materac sprężynowy? Poznaj lokalną ofertę!Materace sprężynowe na których codziennie odpoczywa wielu z nas mają bardzo zbliżoną budowę, pomijając to, czy jest to rozmiar king czy queen size.

  • Sprężyny kieszeniowe – jest to baza całego wyrobu, która składa się z ruchomych elementów uginających się pod naciskiem ciała śpiącego dopasowując się idealnie do jego wagi i budowy ciała. To wszystko sprawia, że materace nie ulegają odkształceniom i są bardzo wygodne.
  • Pianki – warstwy posiadające całą masę pozytywnych właściwości. W wypadku materacy sprężynowych pianki stosowane są w nich aby zamortyzować działanie sprężyn i zwiększenia komfortu użytkowania. Do produktów tego typu używamy najczęściej surowców lateksowych, wysokoelastycznych i termoelastycznych.
  • Pokrowiec – wierzchnia warstwa materaca, czyli ta, która znajduje się najbliżej naszego ciała. Często znaczenie tej ostatniej warstwy jest zrzucane na ostatni plan podczas wyboru idealnego produktu, jednak tutaj warto zastanowić się trochę dłużej. Jakość i rodzaj pokrowca jest niezwykle ważna, określa jego trwałość, a także wskazuje, który z produktów będzie najbardziej odpowiedni dla naszej skóry i pozostał jak najdłużej w doskonałym stanie.

Jaki model materaca sprężynowego będzie dla nas idealny?

Przez ostatnie lata rynek sypialniany w Polsce przeżywa prawdziwy rozkwit. Jeśli zaczniemy szukać nowego podłoża do spania będziemy musieli nastawić się na ogrom możliwości. Warto więc nie zniechęcać się i poszukiwać tego modelu, który perfekcyjnie dostosuje się do kształtu ciała użytkownika i zapewni mu idealny, nieprzerwany sen, jakiego potrzebuje każdego dnia. Warto zwrócić uwagę również na modele wyprofilowane w siedem zróżnicowanych stref twardości, dzięki którym ciało użytkownika jest podpierane jeszcze lepiej. Wspomniane propozycje znajdziesz w naszych salonach: Materace Hilding w Radomiu oraz Materace Hilding w Gorzowie Wielkopolskim z pewnością spełnią Twoje oczekiwania!

Materace sprężynowe są rozwiązaniem idealnym dla każdej osoby, której zależy na idealnym dopasowaniu i ekstremalnej wygodzie. Szukasz produktu, który posłuży Ci przez lata? To będzie wybór idealny!