Niezwykle bogata oferta produktów wyposażenia sypialni pozwala każdemu użytkownikowi wybrać model, który będzie dla niego odpowiedni. Coraz więcej zwolenników zyskują w ostatnim czasie materace o stosunkowo niewielkim rozmiarze, wykonane z różnego rodzaju pianek. 

Materace piankowe – jakie są ich zalety?

Łóżko z materacem piankowym to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto poszukuje przystępnego cenowo podłoża do snu. Pianki to surowce, które doskonale się ze sobą łączą. Jest to ich ogromną zaletą, dlatego, że wzajemnie się uzupełniają i dają użytkownikowi całą masę korzyści. Ich główne atuty wynikają z charakterystyki konkretnych komponentów.

  • Pianka termoelastyczna niezwykle umiejętnie reaguje na naciski i temperaturę ciała użytkownika, a tym samym doskonale dopasowuje się do jego anatomicznej budowy ciała,
  • Pianka wysokoelastyczna cechuje się niesamowitą elastycznością punktową. Nieregularna struktura polepsza wentylację powietrza wewnątrz wkładu, a sprężystość zapewnia użytkownikowi ponadprzeciętną wygodę,
  • Pianka poliuretanowa charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na odkształcenia,
  • Pianka lateksowa jest znana ze swoich właściwości antyalergicznych i antybakteryjnych.

Parametry, na które warto zwracać uwagę podczas zakupu materaca

Idealna sypialnia jednoosobowa - jak ją urządzić?Asortyment na rynku sypialnianym jest tak duży, że nie ma absolutnie nic dziwnego w tym, że wiele osób gubi się pośród tak wielu możliwości. Na co warto więc zwracać uwagę podczas zakupów tak, by być zadowolonym z wyboru?

  • Pokrowiec – wydawać by się mogło, że jest to nieistotny element łóżka, jednak realia są zupełnie inne – to właśnie ten materiał znajduje się najbliżej ciała użytkownika i ma za zadanie chronić wypełnienie przed różnego rodzaju zniszczeniami i zabrudzeniami. Najlepiej wybierać pokrowce z naturalnych materiałów, które pozwolą skórze oddychać.
  • Rozmiar to parametr zależny w dużej mierze od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Osoby śpiące w pojedynkę mogą wybrać materac piankowy 90×200, który doskonale sprawdzi się w niewielkiej sypialni.
  • Twardość to parametr zależny od wagi użytkownika oraz jego odczuć. Najczęściej parametr ten jest określany jako H1 (najbardziej miękki), H2, H3 lub H4.

Akcesoria sypialniane gwarancją zdrowego snu

Co jeszcze ma wpływ na jakość snu? Nie tylko podłoże, ale również innego rodzaju akcesoria sypialniane! Kołdra, pościel, stelaż i rama łóżka to elementy, które, jak się okazuje, również mają ogromne znaczenie. Na komfort wypoczynku często wpływa jednak przede wszystkim poduszka, która powinna podtrzymywać szyję oraz głowę osoby śpiącej tak, by nie odczuwała ona dyskomfortu związanego z nieodpowiednio dobranym produktem. Poduszka duża to doskonałe rozwiązanie dla osób o dość dużym rozstawie barków oraz ceniących sobie duży komfort. Niewielkie poduszki typu jasiek są z kolei świetną propozycją dla tych, którzy często podróżują i uwielbiają wyroby funkcjonalne, zajmujące stosunkowo niewiele miejsca.

Czujesz, że materac piankowy i poduszka o dużych wymiarach może spełnić Twoje oczekiwania? Nie czekaj – postaw swój komfort na pierwszym miejscu i ciesz się doskonałą inwestycją na lata z Senna Materace.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/