W każdej sypialni zawsze najważniejszym elementem wyposażenia jest łóżko z materacem. W przypadku sypialni dwuosobowej właściwy jego wybór jest szczególnie ważny, ponieważ musi on spełnić oczekiwania obojga. Chcesz kupić materac sprężynowy, ale nie wiesz, na jaki postawić? Sprawdź, co jest ważne podczas zakupu! 

Co musisz wiedzieć przed zakupem materaca?

Budowa ciała jest jednym z najważniejszych czynników, jaki powinien być uwzględniany podczas kupna nowego materaca. To do wzrostu oraz wagi użytkowników uzależnione jest to, na jaki produkt się zdecydujemy. Materac musi być przynajmniej o 20 cm dłuższy od osoby śpiącej na nim. Natomiast jeśli chodzi o twardość podłoża, powinniśmy postawić na produkt dopasowany do wagi osoby cięższej. W przypadku sypialni dwuosobowej jest to ważne, gdyż wtedy osoba lżejsza uniknie efektu zapadania się na powierzchni. Kolejnym czynnikiem jest rodzaj wypełnienia materaca. Do wyboru mamy modele piankowe oraz sprężynowe. Dla par rekomendowane są bardziej modele z wypełnieniem sprężynowym. Dowiedz się jaki model warto kupić!

Materac sprężynowy dla par — jaki wybrać

Materac sprężynowy dla pary — jaki wybrać?Decydując się na produkt do spania z wypełnieniem sprężynowym, rozważmy modele kieszeniowe lub multipocket. Pierwsze z nich budowę mają opartą na sprężynkach, które zostały zamknięte w osobnych kieszonkach. Dzięki czemu materac posiada elastyczność punktową i ugina się tylko w miejscu nacisku. Natomiast materace multipocket zbudowane są podobnie, z różnicą taką, że mają one większe zagęszczenie sprężyn na 1m2, dlatego pozwalają na jeszcze lepszy komfort snu. Materac z wypełnieniem tego typu dzięki komponentom, na których mają oparty wkład, niwelują drgania powstające na powierzchni materaca. Dzięki czemu partnerzy nie będą wybudzać się wzajemnie przez ruchy drugiej osoby. Ponadto, modele sprężynowe bardzo dobrze wspierają kręgosłup na całej jego linii. Warto także pamiętać, o odpowiedniej szerokości materaca. Materac sprężynowy 180×200 jest najlepszym rozwiązaniem dla par. Oczywiście, jeśli mamy mniejszą przestrzeń do wykorzystania, sprawdzą się również materace o szerokości 160 × 200 cm lub 140 × 200 cm. Kupując materac, nie zapominajmy, że najważniejsze jest dopasowanie produktu do naszych indywidualnych potrzeb, dzięki temu będziemy w stanie zrelaksować się każdej nocy.

Jaką kupić poduszkę?

Mając już wybrany materac, powinniśmy zastanowić się nad zakupem odpowiedniej poduszki. Na rynku znajdziemy wiele modeli różniących się od siebie pod względem wypełnienia, rodzaju poszycia czy wysokości. Jednak najważniejszym parametrem, do którego dostosowuje się wybór poduszki, jest pozycja, w jakiej śpimy. Dla osób szczególnie wymagających doskonałym rozwiązaniem może okazać się również poduszka przeciwzmarszczkowa. Tego rodzaju produkt nie uciska twarzy podczas snu w taki sposób jak tradycyjne modele. Dzięki temu, zmarszczki powstające w nocy znikają, a twarz o poranku pozbawiona jest obrzęku limfatycznego.

Urządzanie sypialni zawsze jest wyzwaniem, szczególnie jeśli musimy brać pod uwagę potrzeby dwóch osób. Poświęcając odpowiednią ilość czasu i stawiając na produkty dobrej jakości, będziemy mogli cieszyć się komfortowym wypoczynkiem każdej nocy.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/