Rynek sypialniany stale się rozwija, co można zauważyć gołym okiem. W sklepach i na stronach internetowych pojawiają się kolejne propozycje, które zachwycają innowacyjnością i doskonale przemyślanym składem. Czy wśród nich znajdzie się opcja dla osób posiadających ograniczony budżet, a jednocześnie pragnących zadbać o zdrowy i efektywny sen?

Kołdry syntetyczne, czy naturalne?

Podstawowym zadaniem kołdry jest zapewnienie użytkownikowi komfortu termicznego i otulanie go podczas nocnego wypoczynku. Osoby zainteresowane zakupem tekstyliów sypialnianych mają jednak do wyboru bardzo wiele zróżnicowanych modeli, które kuszą swoimi pozytywnymi właściwościami. Podstawowy podział obejmuje kołdry naturalne i syntetyczne.

  • Kołdry naturalne to takie, które zostały wypełnione puchem lub pierzem. W sklepach z artykułami sypialnianymi, na przykład w Sleeping House, można znaleźć zarówno jedne, jak i drugie propozycje. Tego typu produkty bardzo często są uznawane za luksusowe – wynika to z faktu, iż są niesamowicie lekkie, doskonale absorbują wodę, a przy okazji mają wysokie właściwości termoizolacyjne. Ich największą wadą jest jednak bardzo wysoka cena.
  • Kołdry syntetyczne to propozycje, których wsad w większości przypadków jest tworzony z poliestrowych kulek silikonowych, które doskonale imitują puch. W bardzo wielu domach widać właśnie te opcje – wynika to z faktu, iż są bardzo łatwo dostępne oraz charakteryzują się przystępną ceną. Ponadto, nowoczesne technologie pozwoliły na uzyskanie właściwości, które godnie naśladują cechy kołder naturalnych.

Jaką kołdrę wybrać?

Miękkie i przytulne kołdry Fit.4.SleepWcześniej wspomniane, silikonowe włókno poliestrowe jest jednym z najlepszych wypełnień, na jakie można się zdecydować podczas zakupu kołdry syntetycznej. Wynika to między innymi z faktu, że jego struktura nie zmienia się pod wpływem ścierania, a nawet zgniatania. Oznacza to, że przy częstym praniu i intensywnym użytkowaniu, kształt i właściwości tekstyliów sypialnianych z takim wsadem nie zmieniają się. Tego typu włókno jest również bardzo przewiewne – dobra wentylacja wyrobu to podstawa, szczególnie w przypadku modeli całorocznych. Przepuszczalne tekstylia zapobiegają tworzeniu się skupisk szkodliwych mikroorganizmów wewnątrz wyrobu, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej stworzyć w sypialni higieniczne środowisko do snu. Kołdry Fit.4.Sleep to świetny przykład produktów, które zostały wypełnione właśnie tym niezwykłym materiałem. Są one wyjątkowe również ze względu na poszycie – jest ono stworzone z mikrofibry odpornej na ścieranie i niesamowicie przyjemnej w dotyku. Taki skład tekstyliów sypialnianych sprawia, że są one idealną propozycją dla alergików i astmatyków, a także osób posiadających specjalne wymagania.

Wybierając kołdry Fit.4.Sleep możesz mieć pewność, że kupujesz sprawdzony produkt, który z pewnością nie straci swoich właściwości. Wyroby te są idealnym dowodem na to, że każdego stać na zdrowy i efektywny wypoczynek pod miękką i otulającą kołdrą.