W ostatnim czasie sporą popularność zyskały materace piankowe. Wszystko to za sprawą faktu, że coraz więcej osób docenia ich niesamowite właściwości oraz unikalną budowę. Wynika to z zastosowania specjalnego materiału, jakim jest  pianka najnowszej technologii. Jednak, aby dowiedzieć się, dlaczego materace piankowe to dobra inwestycja dobrze jest najpierw wiedzieć o nich nieco więcej. 

Czym są materace piankowe?

Materace do spania – niezastąpiony element każdego łóżka. Zapewniają komfortowe warunki oraz efektywny sen, jednak wiele osób przy ich zakupie boryka się z największym problemem, a mianowicie jaki wybrać. Jednym z lepszych rozwiązań są materace piankowe, przy których pod uwagę należy wziąć indywidualne preferencje użytkownika odnośnie twardości, stanu zdrowia czy wieku. Renomowany producent, jakim jest Hilding Anders zapewnia wiele modeli materacy piankowych, które posiadają specyficzne, odróżniające się od siebie właściwości. W ten sposób możliwe jest jak najlepsze dopasowanie materaca do użytkownika. Ale to nie wszystko, ponieważ zastosowany w ich wnętrzu materiał – innowacyjna pianka, sprawia, że materac jest również wyjątkowo lekki, trwały i odporny na odkształcenia.

Czym cechują się pianki od Hilding Anders?

Materace piankowe - dlaczego warto je kupić?Materace piankowe różnią się między sobą przede wszystkim właściwościami, które wynikają z zastosowanej pianki. To właśnie ona ma wpływ na odczuwalną twardość materaca oraz jego dodatkowe cechy. W ofercie materacy piankowych od Hilding Anders można znaleźć materace, wewnątrz których znaleźć możemy:

  • piankę termoelastyczną Visco – reaguje na temperaturę i nacisk ciała użytkownika, jednocześnie nadaje wyjątkowej miękkości,
  • piankę wysokoelastyczną HR – zwiększa sprężystość, wytrzymałość oraz odporność  na odkształcenia,
  • piankę hybrydową – posiada otwartokomórkową strukturę zwiększając wentylację,
  • piankę FloFom – zapewnia właściwości termoregulacyjne i chłodzące,
  • piankę lateksową – odznaczającą się sprężystością, wytrzymałością i antyalergicznością,
  • piankę FlexiFoam – umożliwia wyjątkową elastyczność i plastyczność.

Kto wyśpi się na materacach piankowych?

Materace piankowe od Hilding Anders to idealny wybór dla wielu osób. Przede wszystkim zbudowane są z antyalergicznych materiałów, które są wolne od alergenów, a wiele modeli, takich jak Hilding Melody są specjalnie przystosowane dla alergików. Podobnie jest w przypadku osób cierpiących na schorzenia lub choroby kręgosłupa, ponieważ specjalnie dla nich został stworzony materac taki jak Hilding Salsa, posiadający właściwości prozdrowotne. W ten sposób jest w stanie zniwelować dolegliwości bólowe oraz pomóc prawidłowo się wyspać. Nie można zapomnieć także o osobach cięższych oraz preferujących twardsze podłoże, ponieważ to właśnie z myślą o nich powstał twardy materac Hilding Foxtrot. Jednak to nie wszystkie osoby, które mogą prawidłowo wyspać się na materacach piankowych Hilding, ponieważ są również modele specjalnie przystosowane dla noworodków, nastolatków oraz osób śpiących na wersalce lub podróżujących!

Materace piankowe to produkty, które znajdą zastosowanie w każdej sypialni. Podobają szereg zalet, które w zależności od modelu można wybrać. Nie można zapomnieć, aby zwracać szczególną uwagę na skład wkładu oraz dodatkowe właściwości, takie jak elastyczność czy odwracalność – to właśnie one pomogą w jak najwyższym stopniu dopasować materac od potrzeb użytkownika.