Komfortowy sen to gwarancja energii na cały dzień. W szczególności osoby ciężkie powinny wybierać odpowiednio dopasowane do nich modele. Na co zwracać uwagę podczas zakupu materaca?

Jak wybrać materac?

Komfortowy sen jest bardzo ważną kwestią, ponieważ to właśnie w czasie nocnego odpoczynku organizm się regeneruje, a my zbieramy siły na cały dzień. Podczas wyboru materaca kluczowym jest dobór odpowiedniej twardości, a mianowicie chodzi nam o kwestie związane z idealnym podparciem. Zakłada się, że modele twardsze polecane są dla osób cięższych, z tego względu, że ich kręgosłup nie będzie się zapadał, co może prowadzić nie tylko do dyskomfortu, lecz również w przyszłości do pojawiania się różnego rodzaju zwyrodnień kręgosłupa. Istotnym jest również, aby został wykonany z możliwie jak najbardziej trwałych surowców, które pod wpływem nacisku nie będą się odkształcać, tak aby materace mogły służyć możliwie jak najdłużej. Jaki w takim razie wybrać? Mamy kilka  propozycji!

Postaw na model dwustronny

Materace dla osoby ciężkiej - dlaczego to ważny wybór?Możliwość zmiany twardości? Postaw na materac Hilding Conga, który wystarczy jedynie odwrócić na drugą stronę, aby zmienić siłę podparcia. Jego wypełnienie to nic innego jak pianka wysokoelastyczna, która została wyprofilowana w aż siedem stref twardości, jakie w indywidualny sposób podpierają każdą partię ciała. Warto dodać, że posiada on również piankę termoelastyczną, która pod wpływem temperatury dopasowuje się do kształtu ciała w przyjemny sposób je otulając. Nie możemy zapomnieć również o chłodzącej FloFom, która  zapobiega między innymi przegrzewaniu się.

Kiedy wybrać model z pianką hybrydowa?

Pod uwagę obowiązkowo powinniśmy wziąć również Hilding Modern. Podobnie jak wcześniej wspomniany model posiada on aż dwie twardości, które łatwo można dostosować do naszych indywidualnych wymagań. Jego wypełnienie to połączenie pianki wysokoelastycznej z pianką hybrydową fusion. Druga wspomniana ma otwartą strukturę komórkową, która stanowi obietnicę świetnego przepływu powietrza, co zapobiega chociażby rozwojowi grzybów i pleśni we wnętrzu produktu. Wysokiej jakości pianki zostały wyprofilowane w aż siedem stref twardości dzięki czemu mamy pewność odpowiedniego podparcia.

Materace dla osoby ciężkiej powinny być wybierane z możliwie jak największą starannością. Postaw na wysokiej jakości wyroby, które zagwarantują ci możliwie jak najlepsze podparcie, a jednocześnie prawdziwie komfortowy sen.