Prawie każda para dzieli ze sobą nie tylko jeden pokój, ale także i łóżko. W końcu zasypianie i budzenie się w ramionach ukochanej osoby to najpiękniejsze uczucie na świecie. Dodatkowo również wzmacnia więź i daje przyjemne poczucie bezpieczeństwa. Jednak warto już dziś postawić na odpowiednią aranżację sypialni oraz wygodne łóżko. 

Jak stworzyć klimatyczną sypialnię dla par? 

Podejmując temat klimatu w sypialni, można uwzględnić dwie podstawowe kwestie. Pierwsza z nich obejmuje zapewnienie odpowiedniej temperatury i wilgotności powietrza, które mogą oddziaływać na jakość snu. Szacuje się, że najlepiej śpi nam się w ok. 16-20°C, jednak wartość ta zależy ściśle od wieku użytkownika. Podejmując temat sypialni dla par, warto również zwrócić szczególną uwagę na wygląd. Obejmuje on:

  • miękkie akcesoria tekstylne, takie jak koce czy poduszki dekoracyjne,
  • oświetlenie, które umożliwia stworzenie romantycznej atmosfery,
  • zdjęcia, fototapety czy różnego rodzaju figurki.

Jak urządzić sypialnię dla par, aby móc się wyspać? 

Jak urządzić sypialnię dla par?W sypialni wyróżnia się kilka kwestii, które w mniejszy bądź większy sposób oddziałują na komfort wypoczynku lub jakość snu. Do nich zalicza się przede wszystkim kolor ścian. Stawiając na pastelowe lub stonowane odcienie, możemy wyciszyć swój organizm, przez co szybciej zaśniemy. Oprócz tego, tego, warto zwrócić uwagę na:

  • świece zapachowe, które poprzez uwalnianie olejków eterycznych, relaksują i odprężają, a tym samym ułatwiają zasypianie,
  • zasłony i żaluzje, które uniemożliwiają wnikanie światła słonecznego,
  • delikatne i ciepłe oświetlenie, które nie powinno zakłócać zegara biologicznego,
  • dywany, koce i inne akcesoria materiałowe, które mogą gromadzić kurz.

Jak skomponować łóżko dla par?

Wspólne łóżko to kwestia wielu kompromisów, gdyż powinno być ono dopasowane do potrzeb i preferencji zarówno jednej, jak i drugiej osoby. Pod uwagę warto wziąć przede wszystkim poduszkę, kołdrę czy pościel. Jednak najważniejszą kwestią jest tutaj materac do spania. Odpowiada on za właściwe wsparcie kręgosłupa oraz całej sylwetki, a dodatkowo wspomaga regenerację mięśni. Przy wyborze należy uwzględnić m.in.:

  • rozmiar,
  • rodzaj wypełnienia,
  • stopień twardości.

Jeśli partnerzy mają różne oczekiwania odnośnie do podłoża do spania, to warto zainwestować w dwa małe materace, które można umieścić na jednym stelażu.

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że na zdrowy i spokojny sen poświęcamy aż ⅓ swojego życia. Z uwagi na to, warto już dziś stworzyć w swojej sypialni odpowiedni klimat oraz zadbać o wygodne łóżko – zwłaszcza jeśli śpimy z partnerem.

Podziękowania za współpracę przy pisaniu artykułu dla Cheval – Sklep Jeździecki

Przeczytaj także: