Miesiąc miodowy to niewątpliwie wyjątkowy okres dla świeżo upieczonych małżonków. Jest to bowiem czas, w którym mogą oni celebrować swoją miłość, cieszyć się swoją obecnością oraz tworzyć niezapomniane doświadczenia we dwoje. To też okres wolny od jakichkolwiek obowiązków, przeznaczony na odpoczynek, zanim małżonkowie wrócą do swoich codziennych zajęć. Dlatego też wiele par zastanawia się, jak najlepiej wykorzystać miesiąc miodowy. Gdzie wybrać się w podróż poślubną? Jak inaczej maksymalnie wykorzystać ten czas i celebrować sformalizowanie związku? Na te pytania odpowiemy sobie w tym artykule!

Wybierzcie kierunek na podróż poślubną

Trudno zaprzeczyć, że najpopularniejszą formą spędzania miesiąca miodowego jest podróż poślubna, najczęściej za granicę. Takie wakacje muszą być więc odpowiednio zaplanowane, a najważniejszym krokiem będzie tutaj wybór kierunku podróży. Pamiętajcie, że ma ona stanowić dla Was miłą odskocznię i okazję do tego, aby uczcić swój związek. Podróż poślubna jest też dobrym rozwiązaniem na miesiąc miodowy z tego względu, iż umożliwia spędzanie czasu jedynie we dwoje. Nikt nie jest w stanie zakłócić nam tego pięknego okresu, tym bardziej rodzina, która na co dzień nierzadko przyprawia o zawrót głowy. Podczas podróży poślubnej możemy w pełni oddać się swojej drugiej połówce, bez względu na to, co myślą i czego oczekują od nas inne osoby. Wracając więc do wyboru kierunku podróży, koniecznie wybierzmy taki, który będzie stanowił satysfakcjonujące rozwiązanie dla obu stron. Zastanówmy się, czy zależy nam na pełnym relaksie, czy może chcemy też nieco pozwiedzać i odkrywać zupełnie nowe miejsca.

Wybierzcie datę i zarezerwujcie wakacje z wyprzedzeniem

Jak najlepiej wykorzystać miesiąc miodowy?Sama organizacja ślubu i wesela to już spore wyzwanie, które potrafi wyczerpać wszelkie siły. Dlatego też wraz z przyjściem miesiąca miodowego młoda para często nie ma ochoty myśleć jeszcze o planowaniu wakacji. Wszystkie kwestie związane z rezerwacją podróży poślubnej powinniśmy więc zrealizować jeszcze przed ślubem, aby później nie musieć już martwić się niczym więcej. Zastanówmy się też, czy na wakacje najlepiej lecieć od razu po weselu, czy może kilka dni po. Im wcześniej zarezerwujemy datę podróży, tym mamy większe szanse na pokój w wymarzonym hotelu w jak najniższej cenie.

Skupcie się na relacji

Czasem niestety zapominamy jednak, że miesiąc miodowy to czas przeznaczony na pogłębianie relacji. W rezultacie myślimy wyłącznie o sobie, a nie o potrzebach drugiej połówki. Poświęcamy się własnym przyjemnościom, a podróż poślubną spędzamy „z dala” od małżonka. Podczas gdy jedna strona marzy o wspólnym odkrywaniu nowych miejsc, druga woli cały wolny czas przeleżeć na leżaku, popijając drinki. Dlatego też tak ważne jest to, aby znaleźć pewien złoty środek. Zresztą nie po to poślubiliśmy druga osobę, aby teraz od niej uciekać i skupiać się wyłącznie na własnych potrzebach. Miesiąc miodowy to doskonała okazja do tego, aby celebrować swoją miłość oraz pogłębiać relację. O dziwo na tym etapie związku także możemy dowiedzieć się zupełnie nowych rzecz o partnerze lub partnerce.

Zaplanujcie atrakcje

Aby jak najlepiej wykorzystać miesiąc miodowy, a w szczególności podróż poślubną, warto również zaplanować jak najwięcej atrakcji, których doświadczanie we dwójkę jest znacznie bardziej satysfakcjonujące. Zdecydujcie się na różne formy rozrywki, dzięki czemu Wasz wspólnie spędzony czas będzie urozmaicony. W ten sposób odkryjecie także, jakie atrakcje przynoszą Wam najwięcej przyjemności. Mogą to być nawet aktywności, których nigdy wcześniej nie podejmowaliście. Niekoniecznie także wszystkie muszą mieć miejsce podczas podróży poślubnej. Postarajcie się, aby cały Wasz miesiąc miodowy był wypełniony różnymi przyjemnościami. Pamiętajcie, że to tak naprawdę jedyna taka okazja w całym życiu!

Relaksujcie się

Choć doświadczanie różnych atrakcji z pewnością jest relaksujące, to jednak nadal nie powinniśmy zapominać o prawdziwym wypoczynku, który pozwoli nam naładować baterie przed powrotem do szarej rzeczywistości. Zresztą intencją miesiąca miodowego jest także możliwość odłożenia na bok wszelkich zmartwień i problemów. Małżonkowie powinni po prostu cieszyć się chwilą, zarezerwować sobie czas na leniwe poranki, spa czy wspólne leżenie na plaży na drugim końcu świata. Nie bez znaczenia pozostaje też oczywiście to, na jakim materacu śpimy. Aby jeszcze bardziej cieszyć się miesiącem miodowym, warto wyposażyć się w dobry materac 80×200 cm, który dostaniemy m.in. w salonach w Lublin.

Zaplanujcie swoją przyszłość

Dla wielu z nas zawarcie małżeństwa to już ostateczny etap związku, którego przyszłość wiąże się wyłącznie z nudną rutyną i obowiązkami względem domu i rodziny. Tak jednak wcale nie musi być! Wszystko zależy przecież od naszych chęci i zaangażowania w związek. Małżeństwo może być naprawdę piękne, jeśli będziemy o nie odpowiednio dbać. Tak samo, jeśli chodzi o wspólną codzienność. Miesiąc miodowy można zatem spędzić na planowaniu przyszłości, a w tym szukaniu rozwiązań, które będą umilać życie małżonków. Zastanówmy się więc, jakie aktywności chcemy wspólnie na co dzień praktykować. Czego oczekujemy od najbliższej przyszłości? Jak wyobrażamy sobie wspólną codzienność? Odpowiedzi na te pytania są bardzo istotne dla jakości każdego świeżo sformalizowanego związku małżeńskiego i mogą decydować o tym, jak po prostu będzie wyglądać wspólne życie. Aby więc uniknąć wszelkich nieprzyjemności, wykorzystajmy swój miesiąc miodowy jak najlepiej, zapoznając się z oczekiwaniami drugiej połówki.

Zaaranżujcie wspólną przestrzeń mieszkalną

Jeśli dopiero po ślubie zdecydowaliście się na wspólne mieszkanie, miesiąc miodowy możecie także przeznaczyć na planowanie przestrzeni mieszkalnej. W przypadku zupełnie nowego miejsca, pracy nad aranżacją mieszkania może być znacznie więcej, lecz warto się przekonać, ile zabawy i radości one zapewnia. Pamiętajmy jednak o tym, aby się nie przemęczać, gdyż koniec końców miesiąc miodowy jest przeznaczony w głównej mierze na relaks i odpoczynek oraz celebrowanie swojej miłości.

Aby jak najlepiej wykorzystać miesiąc miodowy, kluczowe okazuje się więc odpowiednie planowanie, w szczególności w kwestii podróży poślubnej. Jednak nie bez znaczenia pozostaje również to, w jak dużym stopniu skupiamy się na relacji oraz potrzebach drugiej osoby. Aby ten czas mógł być naprawdę udany i owocny, każdy z małżonków musi czerpać radość i satysfakcję ze wspólnie budowanych wspomnień.

Przeczytaj także: Łóżka specjalne