Ból mięśniowy to problem, który dotyka wiele osób, niezależnie od wieku i stylu życia. Może być wynikiem intensywnego wysiłku fizycznego, niewłaściwej postawy, a także stresu. Jednym z kluczowych elementów, który może pomóc w redukcji bólu mięśniowego, jest odpowiednie podłoże do spania. Materace SleepMed, dzięki zaawansowanej technologii i innowacyjnym rozwiązaniom, są w stanie zapewnić komfort oraz najlepsze wsparcie, które zmniejszy dolegliwości bólowe.

Najlepsze sposoby na redukcję bólu mięśni

Jak materace SleepMed wpływają na redukcję bólu mięśniowego?Chcąc walczyć z bólem mięśni, w pierwszej kolejności musisz ustalić jego przyczynę. Następnie możesz wdrożyć w codziennym życiu kilka zasad, które zapewnią Ci ulgę. Uwzględnia się tutaj przede wszystkim regularną aktywność fizyczną. To właśnie ćwiczenia wzmacniają mięśnie oraz zwiększają ich elastyczność, co zmniejsza ryzyko bólu. Możesz spróbować jogi, pilatesu czy stretchingu! Oprócz tego zadbaj o prawidłową postawę ciała, zarówno w trakcie siedzenia, jak i stania. To również pomaga w zapobieganiu napięciu mięśniowemu. Świetnie sprawdzą się także:

 • ciepłe kąpiele, które pomagają w rozluźnieniu mięśni i redukcji bólu,
 • regularne masaże, które są doskonałym sposobem na rozluźnienie napiętych mięśni i poprawę krążenia krwi,
 • redukcja masy ciała, która sprawia, że ciało się mniej obciążone.

Zastanów się również, czy nie warto zainwestować w dobry materac, np. od SleepMed. Jak się okazuje, w wielu sytuacjach może również pomóc prawidłowe wsparcie ciała. A dlaczego akurat materace SleepMed oraz czym one się wyróżniają?

Dlaczego wybór odpowiedniego materaca ma znaczenie dla zdrowia mięśni?

Materac odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu komfortowego i zdrowego snu, co bezpośrednio wpływa na redukcję bólu mięśniowego. Przede wszystkim pozwala na jak najlepsze wsparcie całej sylwetki człowieka, co odciąża mięśnie, pozwalając im na pełną regenerację. Jednak materace SleepMed oferują coś więcej poprzez wykorzystanie innowacyjnych technologii oraz unikalnych materiałów!

7 stref komfortu – za co odpowiadają?

Każdy materac SleepMed dostępny w ofercie posiada 7 stref komfortu. Oznacza to, że zapewnia optymalne wsparcie dla różnych części ciała, co przekłada się na lepszy komfort snu i zmniejszenie dolegliwości bólowych. W praktyce wyróżnia się tutaj:

 • strefę głowy i szyi – pomaga w utrzymaniu naturalnej krzywizny kręgosłupa szyjnego, co zmniejsza napięcie mięśniowe,
 • strefę ramion – pomaga w redukcji nacisku na stawy ramienne, co jest szczególnie korzystne dla osób śpiących na boku
 • strefę lędźwiową – pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy podczas snu i zmniejsza ryzyko bólów lędźwiowych,
 • strefę bioder – pomaga w zapobieganiu bólom bioder i poprawia krążenie krwi w tej części ciała,
 • strefę ud – dostosowana do równomiernego rozłożenia ciężaru ud, co zmniejsza ucisk na stawy i mięśnie,
 • strefę łydek – odpowiednia elastyczność w tej części materaca zapewnia komfort i pomaga w redukcji napięcia mięśniowego,
 • strefę stóp – zapewnia komfort oraz odpowiednie podparcie, co pomaga m.in. w lepszym krążeniu krwi.

Regulacja twardości – jak dba o Twoje mięśnie?

Regulacja twardości materaca to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala dostosować poziom wsparcia do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dzięki temu możliwe jest nie tylko zwiększenie komfortu snu, ale również skuteczna opieka nad mięśniami. Materace SleepMed gwarantują 4 lub 6 stopni twardości – w ten sposób na pewno idealnie dopasujesz materac do swoich preferencji! Umożliwia to ruchoma warstwa pianki termoelastycznej. To właśnie dzięki niej jesteś w stanie idealnie dopasować do swoich potrzeb podłoże do spania. Niektóre modele posiadają dodatkowo odpinany top, który w połączeniu z tą warstwą tworzy aż 6 stopni twardości! A dlaczego opcja ta jest tak wspaniała? Przede wszystkim pozwala na indywidualne dopasowanie do osobistych potrzeb, co zapewnia optymalne podparcie mięśni i stawów. Przekłada się to na ich prawidłową regenerację, dzięki której w ciągu dnia nie odczuwasz aż tak mocnych dolegliwości bólowych.

Unikalne wypełnienie – dlaczego jest takie ważne?

Na szczególną uwagę zasługują wyjątkowe pianki termoelastyczne VitaRest® i Celsius-Waterlily®. To właśnie dzięki nim materace SleepMed są w stanie idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika, gdyż reagują na ciepło oraz ciężar. Dodatkowo dają przy tym uczucie niesamowitej miękkości czy ulgi w czasie wypoczynku. Co więcej:

 • pomaga utrzymać prawidłową postawę, zapewniając odpowiednią pozycję kręgosłupa,
 • ma bardzo pozytywny wpływ na układ nerwowy, dzięki czemu jest w stanie złagodzić bóle pleców i karku
 • jest rekomendowana przez lekarzy ze względu na swoje właściwości przeciwodleżynowe i ortopedyczne,
 • znana jest ze swojej wysokiej odporności na eksploatację,
 • posiada właściwości antyalergiczne, gdyż uniemożliwia rozwijanie się niepożądanych, szkodliwych dla skóry i ciała mikroorganizmów oraz roztoczy.

Odpowiednie podłoże do spania to inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie. Materace SleepMed, dzięki swojej konstrukcji i zastosowanym technologiom, oferują wsparcie, które pomaga w redukcji bólu mięśniowego. Wybierając je, możesz sobie zagwarantować efektywny sen, a tym samym podnieść produktywność na cały kolejny dzień!

Jak materace SleepMed wpływają na redukcję bólu mięśniowego?

Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.