Małe dzieci rozwijają się niezwykle dynamicznie, dlatego zdrowy sen jest w ich przypadku szczególnie ważny. Nie da się ukryć, że jest również niezwykle pożądany przez rodziców. Wyspany maluch ma lepsze samopoczucie i zazwyczaj jest mniej marudny. Warto pamiętać, że podstawą komfortowego i spokojnego snu dziecka jest prawidłowo dobrany materac. Zastanawiasz, się jaki materac dla 3 latka, sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę!

Dlaczego akurat ten okres?

Okres, w którym dziecko ma między 2,5-3,5 roku często wiąże się z wymianą materaca. Mniej więcej w tym wieku pociecha wyrasta z typowego łóżeczka dziecięcego, a rodzice zmieniają je na większy model. Jaki materac dla 3 latka warto rozważyć? Przede wszystkim powinien być on wygodny i higieniczny. Bardzo ważną kwestią jest również odpowiednie podparcie kręgosłupa, które ma istotny wpływ na aktualną i przyszłą postawę dziecka. Jaki materac spełni te wymagania?

Hilding Dobranocka jako wybór idealny

Hilding Dobranocka - materac dziecięcy Oferta materacy dla dzieci jest niezwykle szeroka, a poszczególne modele charakteryzują się odmiennymi właściwościami. Przed podjęciem decyzji o tym, jaki materac wybrać dla naszego dziecka, warto zapoznać się z dostępnymi możliwościami. Ogólna wiedza o konkretnych modelach pozwoli Ci dopasować materac do potrzeb Twojego dziecka. Do najpopularniejszych rozwiązań należą materace dziecięce marki Hilding, a króla w tej kategorii bezapelacyjnie wyrasta model Hilding Dobranocka, gdzie już sama nazwa może sugerować, że sen Waszych pociech nigdy nie był tak głęboki i spokojny, co także niejako pozwala wypocząć Wam – obecnym lub przyszłym rodzicom.

Materac od pierwszych dni życia

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, wpływające na odpowiedni dobór materaca dla naszych najmłodszych członków rodziny oraz ich dynamicznie zmieniające się potrzeby, najlepszym wyborem będzie Hilding Dobranocka. To popularny materac dla niemowląt od pierwszych dni życia, a to co cechuje go w pierwszej kolejności to fakt, że jest nieprzemakalny oraz posiada rewelacyjną wentylację. To efekt między innymi zastosowania elastycznej i przewiewnej pianki Flexifoam (profilowana pianka o wysokości 10 cm). Jej porowata struktura oraz specjalne nacięcia dodatkowo ułatwiają odpowiedni przepływ powietrza wewnątrz materaca, dzięki czemu materac „oddycha” i nie traci swoich cech charakterystycznych przez cały okres użytkowania.

Pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka

Materac Hilding Dobranocka dostępny jest w specjalnym pokrowcu Lotus (ok. 11 cm), czyli produkcie nowej generacji przeznaczonej stricte dla maluchów. To w pełni bezpieczny dla dzieci produkt, który wyróżnia się nie tylko działanie antyalergiczne, wolność od wybielaczy optycznych (OB Free), ale także wyróżnia się przyjemnym dla oka designem (biały pikowany pokrowiec w delikatne beżowe wzorki). Dodatkowo ten wodoodporny pokrowiec, którego wystarczy czyścić wilgotną szmatką, posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka (nr Op-4850-51; ważna do 15.05.2022 roku), co sprawia, że produkt ten jest wyjątkowy i najczęściej wybierany przez rodziców małych dzieci.