Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak istotne jest spanie na dobrym podłożu i komfortowy wypoczynek. Śpią na kanapach, czy wersalkach, które nie są przystosowane do nocnego odpoczynku. Męczący ból pleców i niewyspanie stały się ich codziennością i często nawet nie wiedzą, jak w szybki i przystępny sposób poprawić komfort snu. Lekarstwem na niewygodne podłoże może być materac nawierzchniowy. 

Czym jest materac nawierzchniowy?

Materac nawierzchniowy to po prostu cieńsza wersja tradycyjnego materaca. Różnią się przede wszystkim grubością, ale nakładka nie ma w środku sprężyn, które ma wiele standardowych produktów. Są również zdecydowanie lżejsze i łatwiejsze w przechowywaniu. Zazwyczaj mają od 4 do 8 cm grubości i zazwyczaj mają za zadanie wyrównać powierzchnię snu. Chronią też materac bazowy przed zabrudzeniami i zużyciem, dzięki czemu przedłużają jego żywotność. Możesz użyć go na nowym, jak i wysłużonym podłożu. Sprawdzi się także na kanapie, czy wersalce i sprawi, że sen na nieprzystosowanych do niego meblach będzie komfortowy. Materac nawierzchniowy może także zastąpić karimatę, czy być nakładką na niewygodne hotelowe łóżko. Jest na tyle lekki, że z łatwością go zwiniesz i przetransportujesz. Może służyć także jako mata dla dziecka, czy dodatkowe podłoże, gdy odwiedzą Cię goście.

Kto powinien kupić materac nawierzchniowy?

Materac nawierzchniowy - jakie posiada właściwości?Materac nawierzchniowy 200×200 spodoba się każdej osobie, która chce zadbać o komfort swojego snu niezależnie od miejsca, w którym akurat przebywa. Jeśli nie masz funduszy na zakup nowego materaca bazowego, nakładka będzie świetnym rozwiązaniem. Dzięki niej będziesz mógł nadal wykorzystywać niewygodne już podłoże. Spodoba się również parom, które śpią na dwóch osobnych materacach. Nakładka zniweluje przestrzeń pomiędzy produktami i sprawi, że sen będzie zdecydowanie bardziej wygodny. Piankowe materace nawierzchniowe to świetna opcja dla osób z problemami z krążeniem, ponieważ nie uciska na ciało, a idealnie dopasowuje się do jego krzywizn. Materac nawierzchniowy przyda się także osobom po operacjach – ułatwi im wstawanie i zmniejszy ból towarzyszący przy rehabilitacji. Produkty te są zazwyczaj antyalergiczne i bardzo higieniczne. Są idealnym wyborem dla alergików, dla których szczególnie ważne jest czyste podłoże do snu. Materace nawierzchniowe wyróżniają się dobrą wentylacją wkładu, a ich pokrowce możesz regularnie prać.

Zwróć uwagę na swoje potrzeby

Decydując się na zakup materaca musisz dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i stwierdzić do czego konkretnie jest Ci potrzebny. Sprawdź właściwości produktu i dopasuj je do własnych preferencji, nie zapominając jednak o swoim zdrowiu. Świetną propozycją jest na przykład model Hilding Tenor, który wyróżnia się elastycznością i idealnie dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika. Nie pozwala także na przegrzanie organizmu, ponieważ zapewnia delikatny efekt chłodzenia. To produkt o średniej twardości, dlatego spodoba się większości osób. Reaguje na temperaturę ciała, podpiera kręgosłup i zapewnia odprężenie, a także wspomaga regenerację mięśni.

Materac nawierzchniowy to przydatny produkt w niemalże każdym domu. Zdecydowanie warto rozważyć jego zakup, ponieważ jest niesamowicie uniwersalny i wygodny.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/