Tradycyjne poduszki często spotykane w naszych domach opierają się zazwyczaj na zastosowaniu naturalnych komponentów, takich jak pierze czy puch. Niegdyś były one symbolem luksusu i wygody, zapewniając miękkość oraz komfort cieplny w czasie snu. Obecnie jednak świadomość dotycząca zdrowego wypoczynku rośnie i raczej rezygnujemy z tego typu rozwiązań na rzecz poduszek, które faktycznie spełniają swoje przeznaczenie. Takimi produktami są m.in. modele SleepMed. Jakie wypełnienia tych poduszek możemy spotkać w ofercie? Jakimi właściwościami się one wyróżniają?

Pianka termoelastyczna

Poduszki SleepMed wykorzystują w swoim wypełnieniu przede wszystkim piankę termoelastyczną. Jest to materiał, który został wykonany z włókien poliuretanowych posiadających zdolność do reagowania na ciężar oraz temperaturę ciała użytkownika. Tym samym wypełnienie poduszki dopasowuje się do kształtu naszej sylwetki, idealnie otaczając nasze ciało, a jednocześnie zapewniając mu wsparcie. Pianka termoelastyczna zachowuje się więc niczym druga skóra, która idealnie odwzorowuje nasze naturalne krzywizny. Dzięki temu też podczas snu możemy odczuć uczucie otulenia, jakiego w tym samym stopniu nie są w stanie zapewnić inne rodzaje poduszek. Pianka pod wpływem ciepła użytkownika staje się bowiem bardziej plastyczna, przez co zaczyna dostosowywać się do punktów nacisku. Z kolei, gdy już opuścimy łóżko, materiał zaczyna powracać do swojej pierwotnej formy, ponieważ nie oddziałujemy dłużej na niego swoim ciepłem oraz ciężarem. Jednocześnie jednak pianka stara się minimalizować punkty nacisku, aby ciało mogło się zrelaksować a mięśnie pozostać rozluźnione i gotowe do regeneracji.Jakie rodzaje wypełnienia posiada poduszka SleepMed?

Doskonałą propozycją jest tutaj poduszka SleepMed Comfort Pillow, która wykorzystuje właśnie w swoim wypełnieniu piankę termoelastyczną Visco. Dzięki temu dopasowuje się ona do kształtu głowy oraz karku, gwarantując odpowiednie wsparcie oraz zachowując prawidłową postawę ciała. Co więcej, materiał ten posiada także właściwości przeciwodleżynowe i ortopedyczne, co czyni go idealnym wyborem dla tych, którzy np. zmagają się z uporczywymi dolegliwościami bólowymi kręgosłupa.

Pianka elastyczna SuperSoft Air Fresh

Nieco innym rodzajem wypełnienia jest jednak pianka elastyczna SuperSoft Air Fresh, która została wykorzystana przy produkcji modelu SleepMed Premium Pillow. Jest to materiał, który z jednej strony cechuje się podobnymi właściwościami co pianka termoelastyczna, lecz z drugiej potrafi także zadbać o higieniczne środowisko snu. Posiada on bowiem otwarto-komórkową strukturę, która umożliwia swobodny obieg powietrza wewnątrz wypełnienia poduszki. Cały produkt może zatem pochwalić się zdolnością do samodzielnej wentylacji, co z kolei przekłada się także na skuteczne odprowadzanie wilgoci czy brak możliwości magazynowania się zanieczyszczeń we wkładzie. Poduszka jest więc oddychająca, a także hipoalergiczna, gdyż stara się eliminować ewentualne alergeny mogące zakłócać spokojny sen. Wszystkie te aspekty zdecydowanie przekładają się na zwiększoną higienę wypoczynku, co czyni poduszkę Premium Pillow idealnym wyborem nie tylko dla alergików, ale również dla osób zmagających się z innymi problemami układu oddechowego czy po prostu dla tych, którzy pragną wypoczywać w czystym środowisku. Ponadto model ten posiada zdejmowany pokrowiec możliwy do wyprania w pralce w temperaturze do 60 stopni Celsjusza. W ten sposób możemy więc jeszcze lepiej zadbać o higieniczne warunki snu, pozbywając się wszelkich zanieczyszczeń osiadających na powierzchni poduszki.

Pianka termoelastyczna z włóknami węglowymi

Bardziej innowacyjnym rozwiązaniem jest natomiast poduszka SleepMed Supreme Pillow, która nie opiera się jedynie na zastosowaniu pianki termoelastycznej, ale także wykorzystuje w swoim wypełnieniu włókna węglowe. Ich obecność przede wszystkim umożliwia lepsze zrelaksowanie się ciała, gdyż posiadają zdolność do absorpcji skumulowanych ładunków elektrycznych, które mogą prowadzić do odczuwania nadmiernego stresu oraz napięcia mięśni. Dzięki zastosowaniu włókien węglowych nasz sen staje się więc spokojniejszy, a tym samym głębszy oraz bardziej regenerujący. To jednak nie wszystko! Włókna węglowe posiadają również naturalne właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze, dzięki czemu mogą się też przyczyniać do zwiększenia higieny wypoczynku. Skutecznie przeciwdziałają rozwojowi zanieczyszczeń wewnątrz wypełnienia poduszki, co ułatwia zachowanie czystości warunków snu. Włókna węglowe mają także zdolność do odprowadzania wilgoci, a to z kolei jest istotne z punktu powstawania pleśni. Ponadto mogą również odpowiadać za zwiększenie trwałości wypełnienia – staje się ono bardziej odporne na codzienne użytkowanie, a tym samym poduszka nie traci na swoich cennych właściwościach na przestrzeni lat. Nie sposób nie wspomnieć także o tym, iż model Supreme Pillow posiada specjalnie profilowany kształt, który idealnie wspiera naturalne krzywizny głowy oraz karku. Tak ergonomiczne rozwiązanie pozwala zachować prawidłową postawę ciała niezależnie od przyjętej pozycji snu, a jest nawet zalecane dla osób, które preferują wypoczynek na brzuchu. Warto więc zastanowić się nad zakupem tego produktu, jeśli często przekręcamy się w łóżku w czasie wypoczynku.

Pokrowiec z dzianiny z elastanem

Mówiąc o różnych rodzajach wypełnień poduszek SleepMed, warto także wspomnieć o pokrowcu, który stanowi wierzchnią warstwę tych produktów. To materiał wykonany z dzianiny z elastanem odpowiadający nie tylko za ochronę wypełnienia poduszki, ale także przyczyniający się do zwiększenia higieny wypoczynku oraz komfortu. Dzięki możliwości zdjęcia pokrowca i jego wyprania w pralce zapewniamy sobie czyste środowisko snu, czego niestety nie zawsze możemy powiedzieć w przypadku standardowych modeli poduszek. Poza tym pokrowiec dodatkowo jest wyposażony w taśmę 3D, która zwiększa przewiewność wkładu i umożliwia swobodną cyrkulację powietrza. Z tego też względu zwiększa się higiena snu, zapobiegając gromadzeniu się zanieczyszczeń oraz wilgoci wewnątrz wypełnienia poduszki. Pokrowiec jest więc dodatkowym atutem modeli SleepMed, który nie tylko ochrania poduszkę przed odkształceniami i zniszczeniem, ale również znacznie przyczynia się do zachowania czystych warunków wypoczynku.

W ofercie SleepMed możemy znaleźć więc trzy modele poduszek, z których każda wyróżnia się nieco innymi właściwościami dzięki zastosowaniu odpowiednich komponentów. W ogólnej mierze jednak bazują one na piance termoelastycznej, która gwarantuje idealne dopasowanie do krzywizn głowy oraz karku, a jednocześnie zapewnia doskonałe wsparcie. Co więcej, poduszki SleepMed cechują się świetnymi właściwościami higienicznymi oraz antyalergicznymi pozwalającymi na zachowanie czystych warunków snu.