Osoby kupujące nowy materac bardzo często dobierają do niego różnego rodzaju dodatki. Jednym z nich jest pokrowiec, który na co dzień pełni wiele ważnych funkcji. Pojawia się jednak kwestia, jaki pokrowiec na materac wybrać? Czym się przy tym kierować i ile kosztuje tego typu produkt? Podpowiadamy!

Zakup wygodnego materaca to w obecnych czasach jedna z najważniejszych inwestycji dla naszego zdrowia i samopoczucia. Aby jednak móc w pełni cieszyć się nabytym materacem, należy zadbać o jego długoterminową ochronę. Idealnym sposobem, aby to zrobić, jest zaopatrzenie się w pokrowiec na łóżko lub materac. Nie każdy wie jednak, na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego produktu. Przygotowaliśmy krótki poradnik na ten temat! Zachęcamy do lektury!

Wygodne miejsce do spania

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, jak ważny dla naszego życia i zdrowia jest sen. Chodzi nie tylko o jego odpowiednią długość, ale przede wszystkim jakość. Aby ją jednak osiągnąć niezbędne jest stworzenie wygodnego miejsca oraz ogólnych warunków do spania. Mowa między innymi o przewietrzeniu pomieszczenia, zapewnieniu w nim odpowiedniej temperatury, ale także zakupie wygodnego łóżka i przede wszystkim materaca. Z uwagi na to, że produkty te nie należą do najtańszych, warto odpowiednio wcześnie zadbać o ich prawidłową ochronę. Jak to zrobić? Na przykład kupując pokrowce na materac, dzięki którym nie będziemy musieli obawiać się, że ulegnie on zniszczeniu.

Czym jest pokrowiec na materac?

Hilding - pokrowiec na materacPokrowiec na materac odgrywa ogromną rolę zarówno jeśli chodzi o jego bezpieczeństwo, jak i wygodę naszego odpoczynku i snu. Osłona na materac sprawia, że jest on mniej narażony na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, uszkodzenia, przetarcia czy wgniecenia. Ma to szczególne znaczenie, gdy posiadamy dzieci lub zwierzęta, które nie zawsze uważają na to, aby nie zniszczyć elementów wyposażenia mieszkania. Pokrowce na materace powinny być wybierane zgodnie z naszymi potrzebami, ale i wymiarami oraz rodzajem samego materaca. Wielu sprzedawców już w momencie zakupu materaca oferuje dobrany do niego pokrowiec. Warto zastanowić się nad tą propozycją, ponieważ prędzej czy później i tak tego typu dodatek się przyda.

Czym kierować się dobierając pokrowiec na materac?

Na rynku dostępnych jest tak wiele rodzajów pokrowców, że każdy klient z pewnością znajdzie coś dla siebie. Jak już wspomniano, zarówno materac, jak i osłona na niego powinny być dobrane zgodnie z naszymi wymaganiami. Pamiętajmy, że oba produkty będą nam służyć latami, dlatego zastanówmy się kilka razy nad tym, czego właściwie oczekujemy. Jednymi z najbardziej charakterystycznych i najpopularniejszych są pokrowce na materace na zamek. W ich przypadku należy zwrócić uwagę na to, jak założyć pokrowiec na materac i później go ściągnąć, aby było to zarówno wygodne, jak i praktyczne. W większości pokrowców zamek obejmuje minimum trzy boki materaca, dzięki czemu istnieje mniejsze ryzyko jego uszkodzenia.

Pokrowiec na materac a materiał

Najważniejszym aspektem przy wyborze pokrowca jest jednak to, z jakiego materiału został stworzony. Po pierwsze, tkanina powinna być miła w dotyku i przyjazna nawet dla dziecka, a po drugie ważne, aby była naturalna, dzięki czemu zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Pokrowce są zazwyczaj wykonane z takich materiałów jak kaszmir, satyna, poliester, jedwab czy bawełna. Jeśli jesteśmy alergikami powinniśmy kupić pokrowiec z naturalnego materiału wzbogaconego dodatkowymi substancjami antyalergicznymi oraz bakteriobójczymi. Niektóre pokrowce posiadają także dodatkową warstwę zapewniającą utrzymywanie się ciepła, co ma znaczenie szczególnie w jesiennych oraz zimowych miesiącach.

Dlaczego warto zakładać pokrowce na materace?

Kupując materac za kilkaset lub kilka tysięcy złotych chcemy zapewnić mu jak najlepszą ochronę. Idealnym rozwiązaniem są właśnie wszelkiego rodzaju pokrowce. Obecnie w sklepach znajdziemy osłonę na każdy dostępny na rynku materac. Pokrowiec nie jest zbędnym dodatkiem, lecz koniecznością jeśli chcemy mówić nie tyle o większym zabezpieczeniu materaca, ale także o wysokim jakościowo śnie. Wiele pokrowców pełni ponadto funkcję prześcieradła, dzięki czemu śpi nam się wygodniej, rzadziej budzimy się w nocy, poprawia się regeneracja całego ciała. Warto postawić na produkty zaufanych marek takich jak Hilding, która łączy w sobie niezwykłą jakość wykonania swoich produktów.

Jak utrzymać pokrowiec na materac w czystości?

Kluczowe w tym aspekcie jest oczywiście cykliczne pranie pokrowca i to zgodnie z zaleceniami producenta. Można skorzystać na przykład z myjni chemicznej, dzięki czemu zyskamy pewność, że pokrowiec jest w najlepszych rękach. Ponadto, istnieje wiele środków czystości, które można wykorzystywać na co dzień, aby zabezpieczyć pokrowiec przed czynnikami zewnętrznymi. Konieczne przy utrzymaniu czystości pokrowca jest także jego regularne odkurzanie. Jeśli odpowiednio zadbamy o pokrowiec, będzie mógł służyć nam nawet przez wiele lat.

Ile kosztuje dobry pokrowiec na materac w Lublinie?

Trudno jest odpowiedzieć na tak postawione pytanie, ponieważ na cenę składa się wiele czynników takich jak rozmiar, materiał, jakość wykonania, renoma producenta itp. Najtańsze pokrowce można nabyć już za około 100 złotych. Pewne jest natomiast to, że jest to świetna inwestycja w nasze samopoczucie, zdrowie i komfort, która bardzo szybko się zwróci, a my jako klienci nie będziemy żałować tej transakcji. Pokrowce można nabyć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez Internet z dostawą do domu. Przede wszystkim nie warto zwlekać i już dziś zaopatrzyć się w tak prosty, ale jakże potrzebny dodatek do naszego materaca.