Będąc w temacie materaców piankowych musimy wspomnieć także o naszym modelu Hilding Conga, którego na tle innych wyróżnia nowoczesna budowa w skład w której wchodzą cztery różne pianki. W skład materaca Conga wchodzą dwie wysokoelastyczne pianki o zróżnicowanej twardości, które zapewniają odpowiednie odciążenie naszych partii ciała. Zastosowanie tego materiału sprawia, że materac bardzo szybko dostosowuje się do sylwetki naszego ciała, a także w równie szybkim tempie wraca do swojego pierwotnego stanu. Materace piankowe, a zwłaszcza materac Hilding Conga to gwarant nie tylko komfortu termicznego podczas snu, ale także warto zwrócić uwagę na jeden bardzo istotny fakt, że zaprojektowane nacięcia w piance wysokoelastycznej zapobiegają przepoceniu materaca, co bezpośrednio wpływa na utrzymaniu go w należytej czystości.

Hipoalergiczne i antygrzybiczne materiały to bezpieczeństwo i komfort naszego snu

Hilding Conga - materac piankowy Nasze materace wykonane są z materiałów hipoalergicznych oraz antygrzybicznych przez co ich żywotność jest znacznie dłuższa, aniżeli innych materacy dostępnych na rynku i właśnie chociażby przez wzgląd na ten fakt to idealna pozycja dla wszelkiej maści alergików, którzy od tej pory, sięgając po materac piankowy Hilding Conga mogą spać spokojnie, a co najważniejsze, bezpiecznie. To co wyróżnia ten model materaca to optymalne rozłożenie ciężaru ciała za sprawą wyprofilowanych siedmiu stref twardości oraz zastosowania dodatkowych wkładek na wysokości ramion – z jednej strony pianki Visco, a z drugiej chłodzącej pianki FloFom, które za sprawą ich odpowiedniego umiejscowienia – niwelują napięcia i bóle w strefie ramion, barków oraz karku.

Nie pozwól, aby alergia skutecznie przerwała Ci sen i zdecyduj się na materiały hipoalergiczne

Dlaczego tak ważne jest zastosowanie materiałów hipoalergicznych oraz antygrzybicznych przy produkcji naszych materacy? To bardzo proste, gdyż liczne badania pokazują, że 75% alergików budzi się w nocy z powodu odczuwanych symptomów, zaś 93% ma problemy ze snem. Alergie przyczynić się mogą do zaburzeń snu np. zespołu bezdechu sennego lub chrapania. Brak odpowiedniej ilości snu może skutkować zmęczeniem w ciągu dnia i trudnością w pokonaniu objawów alergii, dlatego w tym przypadku kluczowe sięgniecie jest po model, który posiada odpowiednie certyfikaty – chociażby tak jak Hilding Conga.

O termoregulacyjnych właściwościach oraz elastyczności i sprężystości, która idealnie sprawdzi się w przypadku par

Na koniec należy zaznaczyć, że to idealna propozycja na cały rok, gdyż zastosowanie pianki FloFom i jej właściwości termoregulacyjnych sprawia, że materac daje ukojenie w środku lata, zaś rozgrzewające właściwości pianki Visco sprawiają, że na tym materacu można przeleżeć całą zimę, a nawet zapaść w przysłowiowy zimowy sen. Hilding Conga to także świetna opcja dla osób o podwyższonej wadze, gdyż jego budowa (wysoka elastyczność, sprężystość i wytrzymałość) zapewnia komfort spania osobom nawet do 130 kilogramów, co nie jest wcale takie oczywiste w przypadku modeli innych producentów.