Fototapeta wraca do łask! Stanowi świetną dekorację do sypialni, niezależnie od tego, czy znajduje się za łóżkiem, czy może obejmuje ścianę równoległą lub prostopadłą do łóżka! Pozwala na nadanie zupełnie innego charakteru sypialni, często tworzący przy tym relaksującą atmosferę. Jednak, czy to dobre rozwiązanie?

Fototapeta do sypialni – dlaczego warto?

Urządzając sypialnię, zwracamy uwagę na liczne elementy, w tym łóżko i jego wyposażenie. W celu zapewnienia sobie komfortu warto postawić na takie akcesoria sypialniane jak kołdra puchowa dziecięca w sypialni dziecka czy materac dla par w sypialni małżeńskiej. Oprócz obowiązkowych mebli dużą rolę odgrywają tutaj dodatki, a w ostatnim czasie również fototapety. Warto się do nich przekonać, gdyż mogą optycznie dodać przestrzeni małemu wnętrzu. Oprócz tego świetnie sprawdza się w każdym stylu – wystarczy tylko odpowiednio dopasować jej kolor, fason czy motyw. No i argument, który dla większości z nas jest najważniejsze – fototapeta jest praktyczna, łatwa w utrzymaniu i w aplikacji. Papier, na którym robi się wydruk, jest specjalnie wzmocniony i odpowiednio zabezpieczony.

Idealne motywy fototapety do sypialni

Fototapety w sypialni - czy to dobre rozwiązanie?Obecnie największą popularnością wśród fototapet cieszą się modele prezentujące zwory związane z naturą. Świetnie sprawdzi się:

  • roślinność, czyli drzewa, kwiaty czy liście,
  • krajobrazy, w tym pustynie, góry i lasy,
  • woda, w tym widok oceanu, morza, rzek czy jeziora,
  • niebo i chmury.

Jednak nie ma żadnych przeciwwskazań, aby postawić na abstrakcyjne wzory czy geometrię! Tak naprawdę wybór fototapety w dużej mierze zależy od naszych preferencji oraz stylu, w jakim została urządzona sypialnia.

Jak przygotować ścianę na fototapetę?

Nawet wysokiej jakości fototapeta i będzie się trzymać, jeśli nie zadbamy o bazę, czyli ścianę. Wymaga ona odpowiedniego przygotowania, które w dużej mierze opiera się na usunięciu łuszczącej się farby. Jej kolor może przebijać przez fototapetę, dlatego warto najpierw sprawdzić lub od razu pomalować ją przynajmniej jedną warstwą białej farby. Następnym krokiem jest załatanie ewentualnych dziur, zlikwidowanie nierówności i przemycie wodą z mydłem. Po osuszeniu tak przygotowanego podłoża czas na zagruntowanie unigruntem lub klejem malarskim. Pozwoli to zwiększyć przyczepność tapety do ściany. Przed samym naklejeniem zaleca się usunięcie listwy podłogowej, włączników i gniazdek elektrycznych, co pozwoli na idealne przycięcie fototapety. Tego typu czynności ciężko jest wykonać samemu, więc jeśli nie chcemy angażować do tego fachowca, to warto poprosić kogoś z rodziny lub znajomego o pomoc.

Fototapeta wróciła do łask i nie ma prawie nic wspólnego z oklepanym widoczkiem, jaki jeszcze kilka lat temu był dostępny. Dziś w sklepach znajdziemy wysokiej jakości produkty, które przedstawiają piękne krajobrazy, motywy, a nawet wydarzenia!

Sprawdź ofertę na stronie sklepu Senna Materace!

Przeczytaj także: