Każdemu z nas zależy na tym, by nasz dom był wyjątkowy. Chcielibyśmy, aby dobrze się tam czuli zarówno my sami, jak i nasi goście. Usłyszenie komplementów dotyczących wystroju bądź słów zapewniających, że do naszego domu dobrze się wraca, wydaje się czymś niezwykle miłym, o co warto się postarać. Nawet we wnętrzach, które na pierwszy rzut oka wydają się nieprzyjemnego, odnajdziemy coś ciekawego, co je wyróżnia. Przede wszystkim, możemy też podjąć kroki, by uczynić je naprawdę przytulne – a to wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. 

Pierwsze wrażenie

Niezależnie od tego, co stanowi nasz cel – dopieszczenie naszego wnętrza dla własnej satysfakcji czy też sprawienie, by stało się bardziej komfortowe dla naszych gości – jesteśmy w stanie osiągnąć to własnymi siłami. Sprytnie wykorzystując odpowiednie elementy i dodatki, stworzymy przestrzeń, która będzie dopracowana w stu procentach.

Odpowiedź, od czego zacząć, brzmi bardzo prosto – od początku, czyli od pierwszego pomieszczenia, do którego wchodzimy po otwarciu drzwi naszego domu. Upewnijmy się, że bałagan i chaotycznie porozrzucane buty to nie pierwsza rzecz, którą gość widzi po przekroczeniu progu. Zainwestujmy w szafy i regały, gdzie schowamy nasze przedmioty, zapewniając przy tym większą przestrzeń w pomieszczeniu. Warto też wstawić tam lustro, w którym będziemy mogli swobodnie przejrzeć się przed wyjściem lub po powrocie do domu. Szykownym elementem może okazać się stojący wieszak na płaszcze, na którym odwiesimy ulubione ubranie.

Hol to pierwsze miejsce, które widzimy po wejściu do środka. Dopilnujmy, by zostawiał on dobre wrażenie na odwiedzających, ponieważ już wtedy mogą sobie wyrobić opinie na temat naszego domu.

Ulubiona przestrzeń 

Jak dopieścić nasze wnętrze?Pomieszczeniem, które każdy lubi odwiedzać, jest kuchnia. Tam ciężko nie czuć się dobrze – aromatyczne zapachy gotowanych potraw, różne przypadkowe drobiazgi i swobodna atmosfera powodują, że często stanowi ono jedno z ulubionych miejsc w całym domu.

Wciąż jednak możemy sprawić, by kuchnia stała się jeszcze bardziej lubianą przestrzenią. Świetną opcją jest korzystanie ze słoików bądź pudełek na uporządkowanie kuchennych zapasów. Postawmy słój z kawą czy herbatą w widocznym miejscu, aby każdy miał do niego wygodny dostęp. Swoje ulubione produkty możemy trzymać na pierwszym planie, co ułatwi korzystanie z nich. Najważniejsze jest to, żebyśmy nie zapominali o porządku – kruszki, śmieci czy nieużywane przedmioty mogą obrzydzić nawet najpiękniejszą kuchnię.

Jeśli chodzi o dekoracje tego pomieszczenia, warto zadbać o stół, który stanowi niezwykle ważną rzecz, ponieważ to przy nim gromadzi się cała rodzina. Dobrze, aby znajdował się w miejscu, w którym każdemu wygodnie się siedzi. Możemy go ozdobić, umieszczając na środku wazon ze świeżymi kwiatami. Nie dość, że zapewni piękny zapach, to jeszcze będzie cieszyć oko. Należy też pomyśleć o obrusie bądź nakryciu, które nie dość, że posłuży jako ozdoba, to ochroni blat przed ubrudzeniem się.

Miejsce integracji 

Salon to przestrzeń, w której spędzamy wspólnie czas, zapraszamy gości i dobrze się bawimy. Z tego względu warto zadbać o to, by prezentował się naprawdę dobrze, a do tego był przytulny i komfortowy dla każdego. To jednocześnie idealny pokój na to, by trochę zaszaleć z ozdobami. Wspaniałym wyjściem okaże się udekorowanie ścian artystycznymi obrazami bądź zdjęciami, które zdecydowanie wywołają duże wrażenie. Aby dopieścić to wnętrze, możemy wstawić tam stojaki na wino, które przydadzą się na wypadek wizyty gości bądź uczczenia jakiegoś wydarzenia. Ponadto dużo przyjemności może przynieść postawienie na stoliku misy z różnymi cukierkami, którymi możemy się poczęstować, gdy przyjdzie nam taka ochota. To z pewnością sprawi, że milej będzie nam przebywać w tym pomieszczeniu.

Salon nierzadko pełni również funkcję sali kinowej. Aby ulepszyć ten efekt, zainwestujmy w lampkę, której światło nada wyjątkowy klimat, a na sofie połóżmy koce, na których wygodnie będzie się oglądało nawet trzygodzinny film.

Czystość i świeżość

Aby wnętrze łazienki wydawało się zadbane i dopieszczone, musi panować tam czystość i świeżość. Z racji tego dopilnujmy, by na szafkach nie walały się kosmetyki, a na prysznicu nie było żadnych zacieków. Warto zakupić dyfuzor zapachowy, którego zapach sprawi nam przyjemność. Jeśli chodzi o dekoracje, do łazienki perfekcyjnie nadadzą się świeczki bądź rośliny, które dopełnią przestrzeń.

Pamiętajmy, aby dopieszczać nie tylko nasze wnętrze. Zapewnijmy sobie specjalne traktowanie również sobie, decydując się na wysokiej jakości kosmetyki, których używanie będzie miłe, a właściwości dla nas dobre.

Strefa relaksu 

Największy komfort powinien panować w naszej sypialni. To pomieszczenie, któremu należy poświęcić szczególną uwagę. Zainwestujmy w porządną, wygodną pościel i poduszki, które zapewnią nam niezwykłą wygodę. Pomóc w tym może ponadto dobry materac, na którym będzie się nam wygodnie spało. Odpoczywając na modelu materaca idealnie dobranym pod nas, na pewno poczujemy się dopieszczeni.

Dopracowywanie szczegółów 

Każda osoba zasługuje na niepowtarzalne wnętrze. Dokładając trochę starań, jesteśmy w stanie osiągnąć to bezproblemowo. Musimy jedynie skupić się na drobiazgach, dzięki którym przebywanie w naszych wnętrzach okaże się wielką przyjemnością. To, coś, co zdecydowanie warto zrobić dla samego siebie – aby dobrze nam się żyło. Może to poskutkować później lepszym samopoczuciem i komfortem.